Davetli Konuşmacılar

  Prof.Dr. Wulf SCHUBERT / Graz Teknoloji Üniversitesi
  Graz Teknoloji Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesinden mezun oldu. Doktora derecesini Leoben Maden Üniversitesinden aldı. 12 yıldır uluslararası danışmanlık hizmeti veren bir şirkette, dünya genelindeki birçok projede, ağırlıklı olarak yol tünelleri, demiryolu tünelleri, metrolar, madenler ve şevler konularında tasarımcı, müşavir ve danışman olarak çalışmaktadır. 1992 yılından itibaren Graz Teknoloji Üniversitesi Kaya Mekaniği ve Tünelcilik Enstitüsü Başkanıdır. Çalışma konuları ağırlıklı olarak zayıf ve faylı ortamlarda tünelcilik, zemin karakterizasyonu ve gözlemlemedir. ISRM’nin eski Başkan Yardımcısı olan Prof. Schubert, halen Avusturya Geomekanik Derneğinin Başkanıdır.
     
  Bernhard KOHLBÖCK / IGT Müşavir Mühendisler
  Viyana Teknoloji Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesinden mezun olmuştur. İş hayatına 2002 yılında IGT Danışmanlık Şirketinde proje mühendisi olarak başlamıştır. 2012 yılından itibaren aynı şirketin yöneticisi ve ortağı olarak çalışmaktadır. Zor jeolojik şartlar altında tünelcilik projeleriyle Avusturya’da ve yurtdışında 13 yılı aşkın sürede tecrübe sahibi olan Kohlböck, projelendirme ve proje yönetiminden sorumludur. IGT’deki görevlerinin yanı sıra mesleki derneklere üyelikleri ve birçok yayını bulunmaktadır.
     
  Alfred FASCHING / 3G Gruppe Geotechnik Graz ZT GmbH
  Graz Üniversitesi Mühendislik Jeolojisi Bölümünden 1987 yılında Yüksek Lisans derecesiyle mezun oldu. Uluslararası danışmanlık hizmeti veren bir şirkette 9 yıl çalıştıktan sonra Graz Teknoloji Üniversitesinde Kaya Mekaniği ve Tünelcilik Enstitüsünde araştırmacı olarak çalıştı ve 2000 yılında doktora derecesini aldı. Fasching, 3G Gruppe Geotechnik firmasında 20 yıldır mühendis ve 15 yıldır genel müdür olarak çalışmaktadır. Zayıf, sağlam, baskılı ve kaya patlaması olan ortamlarda yapılan projelerde, dizayn, yeraltı araştırmaları, modelleme, kaya kütle karakterizasyonu ve yapım sırasında danışman olarak görev almıştır.
     
  Hanns WAGNER / OBB, Avusturya Federal Demiryolları
  Graz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden Yüksek Lisans derecesiyle mezun oldu. 2007 yılından beri Avusturya Federal Demiryollarında büyük tünel projelerinde uzman olarak çalışmaktadır. Ağırlıklı olarak, 33km uzunluğundaki çift tüplü Koralm Tüneli, 6km uzunluğundaki çift tüplü Granitztal ve St. Kanzain tüneli gibi lakustrin (göl) kili ortamında yer alan farklı kısa tünellerde görev almaktadır.