Sizleri 19-24 Mayıs 2009 tarihleri arasında, Maritim Pine Beach Resort Otel, Belek, Antalya’da gerçekleştireceğimiz 12. Ulusal Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi’ne davet etmenin sevincini yaşıyoruz.

Bu kongrede, kolorektal kanserlerden benign anorektal hastalıklara kadar uzanan geniş bir yelpazede alanımızın temel konuları, güncel bilimsel

gelişmeler ışığında ele alınacak ve özellikle günlük klinik uygulamalarımıza yansıyan yönleri ile tartışılacaktır.

Kongre öncesinde anorektal küçük cerrahi girişimler, pelvik taban hastalıklarında tanı ve tedavi, rektum kanserine multidisipliner yaklaşım ve total mezorektal eksizyon kavramı ve tekniği gibi ilginizi çekeceğine inandığımız konularda kurslar düzenlenecektir.

Kongremizde yer alacak konferans ve panellerin karşılıklı bilgi alışverişini güçlendirecek biçimde interaktif yapılı olmasına özen gösterilecektir. Bu amaçla ülkemizden ve dünyadan seçkin konuşmacıların katkıları sağlanacaktır. Sizlerin bilimsel üretimini yansıtan sözel bildiri ve poster oturumları da kuşkusuz kongrenin en önemli kısmını oluşturacaktır. Kongremizde stoma, endoskopi ve kolorektal cerrahi hemşireliğine yönelik olarak paralel bir program yürütülecektir.

Ulusal toplantımıza kolorektal cerrahiye ilgi duyan ve uygulayan genel cerrahi uzmanlarını, eğitim sürecindeki asistan arkadaşlarımızı ve hemşirelerimizi bekliyoruz.

12. Ulusal Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi’nin sizlerin katkıları ile üst düzeyde bir bilimsel etkinliğe dönüşeceğinden kuşku duymuyor ve sizlerle buluşmak için sabırsızlanıyoruz. Diğer taraftan geniş kolorektal cerrahi camiasının aileleri ve genç nesilleri ile bir arada olmayı, hem çalışmayı hem de rahat ve eğlenceli sosyal bir ortamda yılın yorgunluğunu atmayı umuyoruz.

Bu dileklerle şahsım ve yönetim kurulu adına en içten saygılarımı sunarım.

Prof Dr. Adil Baykan
Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği ve
Kongre Başkanı

 

 
  GENEL BİLGİLER      
 
Kongremiz; 19 - 24 Mayıs tarihleri arasında Antalya Maritim Pine Beach Hotel'de yapılacaktır.
   
   

Katılım 20 kişi ile sınırlı olup, kayıt deskine başvuru yapılması gerekmektedir.

 
  BAYER KOLONOSKOPİ WORKSHOP  

21 Mayıs (2'şer saatlik)
08:30 - 10:30 2x10=20 Kişi
10:30 - 12:30 2x10=20 Kişi
13:30 - 15:30 2x10=20 Kişi
15:30 - 17:30 2x10=20 Kişi

Bir gün boyunca 2 saatlik sürelerle, 4 grupta Kolonoskopi Pratiği, training boxlarda gösterilecektir. Katılımcı sayısı toplam 80'dir. Başvuruların fazla olması halinde çekiliş yapılacaktır.

 
  İLETİŞİM      

Organizasyon Sekreteryası
Valör Turizm ve Kongre Organizasyonları
(312) 491 88 88

   
  SPONSORLUK      

Sponsorluk aktiviteleri ile ilgili bilgi almak için lütfen Valör Turizm ve Kongre Organizasyonları ile irtibata geçiniz.

   
 
     
 
 
Türkiye Kolon Rektum Cerrahi Derneği